İNŞAAT İŞÇİSİ ÖLÜMDEN DÖNDÜ | OTOBÜS ANİ FREN YAPTI: 1 YARALI | ÇOCUKLAR BU HAYRI SEVDİ | KAÇAK SUYA GÖZALTI | TRAKTÖR DEVRİLDİ 2 KİŞİ AĞIR YARALANDI | İLK HAC KAFİLESİ 4 KASIM’DA GELECEK
Ana Sayfa Künye İletişim İhbar Hattı Gazete Manşetleri Sitene Ekle 23 Ağustos 2014, Cumartesi  
Karakter Boyutu: 101214
“CEHENNEM TOPÇU”YORGUN SAVAŞÇI YÜZBAŞI CEMİL’DEN, BALYOZCU,

İhsan Görücü yazıyor...

hmecitoglu@hotmail.com

14 Mart 2011 Pazartesi

 “CEHENNEM TOPÇU”YORGUN SAVAŞÇI YÜZBAŞI  CEMİL’DEN, BALYOZCU, SARIKIZCI, AYIŞIĞICI DARBECİ MİLLETE TÜFEK ÇEKEN HAİNLERE

 

“ DOST GİBİ BAKACAKSIN, DÜŞMAN GİBİ BİNECEKSİN ATA”Çerkez Atasözü

 

Sokakta, kahvede,tramvayda,üniformalıya nasıl baktıklarına dikkat ettiniz mi?Omuzlarınızda artık apolet değil, yenilginin ve 1.Cihan Harbini kaybetmenin suçunu taşıyorsunuz. Daha doğrusu niçin cephede ölmediğimizin, hala yaşıyor oluşumuzun suçunu taşıyoruz omuzlarımızda. Yakın bir arkadaş düştüğü vurulduğu zaman gelir insanın içine/aklına bu duygu cephede, muharebe şartlarında.

Cehennem topçu Cemil biraz daldı. Nasıl “YORGUN” Olmayalım? Hep ayıplayan bakış, aşağılayan söz, dayanma gücümüzden birazını alıp götürüyor. Oysa “BİZİ ANLASINLAR”Diye bakıyoruz gözlerine.”Anlarlarsa, üstümüzden atarız bu yorgunluğu, güven gelir içimize belki.”diyoruz. Dostça, hatta acıyarak da olsa, bir gülümsemeden başka hiçbir şey beklemediğimiz. Sizden bir kalabalık düşünün ki…Düşmanca bakmak bile değil çoğu zaman, hayır, çok daha korkuncu;”Görmezden”Geliyor sizi. Sanki hiç yoksunuz, hiç soluk almıyorsunuz, kımıldamıyorsunuz aralarında toplum içinde. Oysa onlara-millete sokulmak—aralarına karışmak için cephelerden diyarı gurbetlerden koşup gelmiştiniz buraya-İstanbul’a.

Su baskınlarında, depremlerde, afatın yaklaştığını sezen koyunlar insanlara nasıl koşarsa öyle koşmuştuk millete. Biletçiler tartaklıyor, garsonlar horluyor. Yüzlerine bakıyorsunuz şaşkın. Suçlu sessiz.  –Yüzbaşı Cemil alt dudağını kemirerek biraz düşündü.-Ama gene de bunların üstesinden gelinebilir. Bir küçücük umut ışığı görebilsek.

 

 FİLMİ YAKILAN”YORGUN SAVAŞÇISI”NDA SAVAŞ PSİKOLOJİSİ İLK VE GERÇEK  KAHRAMANLAR.

 

Yıllar evvel, kart kurtçuluğun yürürlükte olduğu, insan hakları ile dünyanın Edirne’den başlayıp Kars’da bittiğinin dayatıldığı küçük dünyamızda, evrenden soyutlanmış olarak nefes alıp verirken gazeteler, daha çok magazin basın denen kesimde sık sık haberi çıkardı “Yorgun Savaşçı”kitabı ile yazarı Kemal Tahir’in.

Kayseri’de o kitabı satan olmadığı ve İstanbul’lardan onu getittirecek kadar parası olan babayiğit olmadığımızdan bize göre lükstü kitaba erişmek. Neyse yine bütçemiz elverdiği kadar okuduğumuz ceridelerin birinde bir haber okuduk. “Yorgun Savşçı filmi genelkurmay tarafından yakıldı/yasaklandı” Evet serbestliği ve hür düşünceden bahsetmeyi de suç sanıyorduk başkaları tarafından güdüldüğümüz küçük dünyamızda. Neyse git zaman gel zaman alttan alta dedikodular ve yorumlar da devam etti. Yine Yorgun Savaşçıdan bahseden bir yazıda, kitap Çerkez Ethem’i ve Çerkezlerin istiklal harbindeki kahramanlıklarını yazdığı için yasaklandı ve filmi o yüzden yakıldı diyordu haber yahut makalede.

Allah! Allah! Vatan için ölene fedakarlık gösterene madalya verilir, romanlara konu olur, filmi yapılır iftihar edilir dedim kendi kendime. Acaba bu memlekette Çerkez olduğumuz mu suç sayılıyor diye bir sürü zihinsel jimnastik yaptım. Yüzyüze gelince, TV ye çıkınca; Türk-Kürt kardeştir aksini söyleyen siyasi ve askeri erkan iki yüzlülük mü yapıyor. Aslında sevilmiyor horlanıyor muyuz diye düşünmeden edemedim ve Yorgun Savaşçıyı okumak ban farz oldu. Kitabı 2-3 yıl evvel aldım ama 5 bine yakın kitabımın arasına karıştı geçenlerde bir düzenleme yapıyordum görene kadar orda demlendi yattı. Bazı nedenlerle Allah iyi ki unutturdu dedim ve yakılmayı hak edecek kadar varmış anti Çerkezci ırkçıları kızdıracak kadar Çerkez Paşaları ve vatansevere yer vermiş Türk yazar.

Eğer kitap bir Çerkez yazar tarafından kaleme alınsa bu kadar ciddiye almaz ve de onur duyamazdım. Tarafgirane sanırdım. Ama insaf ve vicdan sahibi insanlara Allah razı olsun. Kemal Tahir, Yakup Kadri ve benzer kıymetli yazarlar istiklal savaşımıza ayna tutmuş ve çoğu kesimlerini olduğu gibi yansıtmışlardır.

Kitap benim mesleğim İmamlığa aykırı alköl, kadın, karı bulan pezevenk, ve aşüfte hikayeleri ile dolu ama asıl vurgu kaybedilen cihan savaşının kurmay kadrosu İngilizler tarafından didik didik aranıyor. Osmanlı ordusunda cehennem topçu olarak bilinen Arnavut Cemil İstanbul’da kadın kılığına giriyor İngilizlere yakalanmamak için. İstanbul’da kurtuluş savaşı başlatmak için teşkilat kuruldu. Yüzbaşı Cemil teşkilattan. Yine teşikilatın beyin takımından olan Diyarbakır Valisi Doktor Çerkez Galip Bey deşifre olup İngiliz zabitler tarafından sarılınca tabancasıyla intihar ediyor.

Yüzbaşı Cemil İstanbul’da okyanusun ortasında gemisi bozulan kaptan gibi çaresiz ve çok tehlikede. Sığınacak iki ada var deniyor romanda birincisi teşkilatı mahsusacı Çerkez Kuşçubaşı Eşref beyin çiftliği ya da bandırmadaki Çerkez Reşit bey. Reşit bey Çerkez Ethem’in abisidir.

 

 “CEHENNEM TOPÇU, YÜZBAŞI CEMİL” BANDIRMA”DA..MİRALAY ÇERKEZ BEKİR SAMİ BEY  VATANSEVERLERİ TEŞKİLATLIYOR.

 

Yüzbaşı Cemil kahveye girince kağıt oynayanlar Cemil’e baktılar. Göz göze gelince başlarını çevirdiler. Bandırma önceki gün Yunan bayraklarıyla donatılmıştı. Kahveci Hasan efendi ile müşterileri Miralay Bekir Sami beyin Yunan bayraklarını kaldırtmasına tütüncü kadar sevinmemişlerdi. –Yüzbaşı Cemil bey tüccarım dediği için öyle sanıyorlar—

Kahveci Hasan Efendi: Yolculuk nereye? Cemil—Emre köyü varmış. Bandırma’yla Mihaliççik arasında, dediler. –Çerkez köyü. ..Ali Bey’in köyü…Öyle mi? Kime gideceksiniz Emre köyünde? Çerkez Reşit Bey’e. Kahveci Hasan Efendi gene birden ilgilendi:--Çerkes Reşit Bey’e…Ethem Bey’in abisi?..—Ethem Beyi bilmiyorum. Tevfik adlı bir kardeşi var.—Tamam ..Ali beyin oğulları. ..İyi tanır mısınız Reşit Bey’i?..—Tanırım..—Nerden?..—Askerlik arkadaşımdır…--Subay mısınız? ..Subaydım..--Yedek mi?—Hayır!..—Rütbe? .. Yüzbaşı…--Atlı?..Topçu?.. Cemil güldü: Neden yaya değil?..—Değil çünkü…--İyi bildiniz topçuydum!

Reşit beyi çiftliğinde bulacağınızı sanmıyorum. Bulsaydınız işinize yarardı. Neden bulunmaz? Bir yere mi gitti? –Bi yere ….-Güldü-: Ateş kesildikten bu yana köye inmiyorlar. Üç kardeşin üçü de dağda.—Biraz bekledi-: Reşit Bey’i yakından tanıyorsanız sebebini bilirsiniz! Hürriyet’ten bu yana, bunların girmedikleri bulaşık iş kalmamıştır.Şimdiki hükümetle başları dertte.Harp “DİVANLARINDA” Yüzlerce dosya bunları bekliyormuş. Ethem Bey’in en son marifetini duymadınız mı?

Ben Ethem Bey’i tanımıyorum. O da subay mıdır? –Hayır Ali Bey’in en küçük oğlu.. Çok sevdiği için yanından hiç ayırmazdı. “Çakır oğlanı bir saat görmesem yüreğime sııntı basıyor”derdi. –Çakır dediğine göre sarıyağız olmalı.—Evet sarıyağız. İnce uzun…Tığ gibi..Gözü pek…Askerliğin serasker kapısında bölük emini olarak yapıyordu. Kuşçubaşı Çerkez Eşref Bey seferberlikte Süleyman Askeri Bey’le tanıştırmış..Teşkilat ı Mahsusada –İstihbarat—çalıştı. Çok büyük vazifeler aldı, icra etti hepsi boyundan büyük işler. Yakup Cemil’i bilir misin? –Bilirim biraz. Ethem Bey, Yakup Cemil’le birlikte Batum’a saldıranlardan.

Savaşın sonuna doğru geldi. Gelir gelmez yanına birkaç zeybek peydahlayıp  İzmir valisi Rahmi Bey’in oğlunu dağa kaldırdı.—Yok canım! nasıl olur? Hem teşkilat ı mahsusada çalışsın hem de Rahmi Bey’in oğlunu…--Çerkez Ethem Bey’in bütün işleri böyledir. Akıl ermez! –Neden kızmış Rahmi Bey’e? İttihatçılıkta böylesi görülmemiştir şaştım! –Evet Rahmi Bey’in oğlunu dağa kaldırdı. Kızdığından değil…Para koparmak için..—Daha kötü..—Tam 50 bin altın istedi. –Verdi mi Rahmi Bey? –Rahmi Bey’in yerine İzmir’in gavur tüccarları aralarında toplayıp oğlanı kurtardılar. Cemil bir zaman güldü..—Öyle desenize..Bunlar Rahmi Bey’le birlikte olup İzmir tüccarlarından Osmanlı “ZAGONUNCA” Vergi almışlar..

Miralay Çerkez Bekir Sami beyle cephede bulundunuz mu? Cemil biraz durakladı: Bulunduk ama çok değil. Niçin sordunuz? Bekir Sami bey’de Reşit Bey’i arıyor. Emre köyüne atlı gönderdi. Tanışıyorsanız Bekir Sami Bey’e gidin gelirse orda görüşürsünüz. Bekir Sami Bey Çerkez olduğu için bir ihtimal gelirse.. –Nerde Bekir Sami Bey şimdi. –Askerlik dairesindedir.  17 Kolordu komutan vekilliğine atanmıştır. –Cemil kederle güldü--: Sevninir ki hem de nasıl sevinir. Hatta sizi tüccarlıktan caydırır. Kahveci Hasan Efendi birden somurttu.

 

İSTANBULDAKİLERİN KEYFİ YERİNDE GALİBA YUNANIN İZMİRE ASKER ÇIKARDIĞINI BİLMİYORLAR MI?

 

Yunan’ın İzmir’e asker çıkardığını duymadınız mı, siz? –Duyduk! Başka? Yalnız geçici bir şey dediler. –Kordon boyunda hükümet önünde vuruşulduğunu duymadınız demek.. Bizden şu kadar kişinin öldüğünü işitmediniz.. Nadir Paşa’nın kolordusuyla esir edildiğinden de haberiniz olmadı. Yunan yürüyüşünü durdurmuşmu bizim aslan hükümetimiz. –Ne yürüyüşü.. –Yunan 16 Mayısta Urla’yı, 17 Mayısta  Söke’yi .. Gene o gün, İtalyanlar Çeşme’ye girdiler. 20 Menemen düşmüş. Yarın öbürsü gün Manisa.. Cemil utanarak başını eğdi, yavaşça sordu: --HİÇ DİRENMİYOR MUYUZ YUNAN İLERLEYİŞİNE KARŞI?..AZ ÇOK?..

13 Yaşında başlayan askerlik hayatında yüzbaşılığa kadar duran Cemil İlk defa hayatında halkın içine girmiş halkla görüşmüştü.

 

 KURTULMA ÜMİDİ BELİRDİKTEN SONRA KATILANLA ÖLÜM KALIMI SAVAŞI YAPANLARI BİR TUTAN ALÇAKTIR

 

Kitabın tamamı okunmak zorunda sevgili okuyucularım. Gayri resmi tarihçilerin yani doğruyu yazan vatanseverlerin yazdıkları doğruların romana uyarlanmış halidir “Yorgun Savaşçı”. Hiçbir harbe girmediği halde hiç durmadan harp etmiş gibi vatanı soyup soğanlara çevirenlere korumalık yapan ve adı silahlı kuvvetler olarak değiştirilen ordumuzun emin ve şehitliğe tüm kutsallara inanan kumandanların eline geçmesi darbecilere hazine sonyguncularına değil de milletini ve milletinin imanı ile ahlakını savunan kadrolara dönüşmesi temennisiyle..Kirli sermayenin koruyucusu değil milletin ve maddi manevi değerlerinin koruyucusu, savunucusu ordu arzuluyoruz. Silahlı kuvvetler değil.. Kazım Karabekir zamanındaki gibi “SABAH NAMAZI İÇTİMASI”na kalkan ordudur bizim ordumuz. Bu vatanı koruyacak ve yaşatacaksak imansız olmaz..

 

 

Bu yazı toplam 2718 defa okunmuştur
 
Yazarın Tüm Yazıları

ARTÇI “KAFA YORMACALAR” 654 okunma 02 Kas 2012

AYDIN KALKAN:”DAYATMALARA BERABER DİRENİRKEN SEVİP ÜCRETE GELİNCE HAKKINI VERMEYEN SİYASET BULDUK.” 249 okunma 23 Eki 2012

İÇ ve DIŞ POLİTİKAYI ESİR ALAN KÜRT SORUNUYLA İLGİLİ BİR KİTAP 226 okunma 23 Eki 2012

YANLIŞ YAPANI ANINDA, ADABIYLA İKAZ 226 okunma 12 Eki 2012

Prof. Dr. CEVAD AKŞİT İLE PROF.DR. M.ZEKİ DUMAN’IN “KUR’AN OKUMALAR 709 okunma 05 Eki 2012

KAYSERİ GÜNDEMDEKİ DEĞİŞİMİ OKUMA ve YEREL BASININ BUNDAN SONRASI 273 okunma 02 Eki 2012

İLİM;”SATIRDA OLAN DEĞİL “SUDUR”DA OLANDIR” Hz. Muhammed” (s.a.v) 404 okunma 27 Eyl 2012

ESNAF KAYSERİ’Lİ OSMAN İLE MÜSLÜMAN TÜCCAR HZ. OSMAN 328 okunma 24 Eyl 2012

PEKİ, ERDOĞAN, ESED’İ DESTEKLESE ! 338 okunma 09 Eyl 2012

MEHMET UĞURLU’YLA EKOLLEŞEN YENİ GAZETEMİZ 424 okunma 31 Ağu 2012

MARKETLER DUYGU VE DÜŞÜNCEYİ OKUMA TEKNİĞİ GELİŞTİDİLER. SEÇME ŞANSIMIZ KALMADI 293 okunma 28 Ağu 2012

RAMAZAN YÜKSELİŞ, BAYRAM İNİŞ VE “CEM’”DİR.. 489 okunma 22 Ağu 2012

“KENDİNİ TUTMA OKULU”NUN BİR AY BOYUNCA ÖĞRENCİSİYDİK 762 okunma 17 Ağu 2012

GECE NAMAZIYLA HER GECEMİZİ “KADİR GECESİ”KILALIM 379 okunma 14 Ağu 2012

EMPATİDEN VE HAYADAN YOKSUN ORUÇ YİYİCİLER .EŞŞEK FIKRALARI 369 okunma 13 Ağu 2012

“HADİS”LERLE HAYAT 370 okunma 12 Ağu 2012

ALDATAN BİZDEN DEĞİLDİR. “Hz. Muhammed S.A.V.” 517 okunma 06 Ağu 2012

ADAP, İKİ DÜNYADA KAZANDIRIR 350 okunma 03 Ağu 2012

“GÜZELLERİN GÜZELİ GÜZEL AHLAKTIR” Hz. Muhammed 514 okunma 30 Tem 2012

“ORUÇ KAFASI”DEME KENDİNİ TUTMAYI ÖĞRENECEKSİN 474 okunma 27 Tem 2012

SICAKLIK VE ORUÇ.”SABIR İMANIN YARISIDIR” 597 okunma 24 Tem 2012

SURİYE BİLMECESİ 530 okunma 17 Tem 2012

ARAŞTIRMACI YAZAR HASAN YAVUZER DEN ENFES BİR KİTAP: “NECMETTİN NURSAÇAN”IN HAYATI, HATIRALARI VE H 1320 okunma 12 Tem 2012

H.MEHMET CANATAN”I RAHMETLE ANIYORUZ 1204 okunma 06 Tem 2012

ASLANIN KULAĞINA GİREN FARE SURİYE İLE AK PARTİNİN ŞAŞIRTAN SON UYGULAMALARI 545 okunma 03 Tem 2012

APO’YU BAHÇELİ’YLE İDAMDAN KURTARDILAR, ERDOĞAN’A DEVLETİNİ Mİ KURDURACAKLAR. HZ. ALİ’Yİ DİNLEYEL 441 okunma 21 Haz 2012

NAMAZIMIZI KILARAK GÜNAHA VE ŞİRKE SET ÇEKELİM 709 okunma 01 Haz 2012

KIYMETLİ BÜYÜĞÜMÜZ H.ZİYA SÖNMEZ r.a. İN VEFATI VE SORULAN MEST ÜZERİNE MESH SORULARINA YANITLAR 634 okunma 11 May 2012

“KAZIĞA OTUTTURUM”AZMANLIĞINDAN “TALİMATLARI UYGULADIM”SIÇANLIĞINA 28 ŞUBAT 605 okunma 04 May 2012

Peygamber Efendimizin Sevgisini Hayata Geçirme Usülü 733 okunma 20 Nis 2012

KADİR HAS KONGRE SALONUNDA YENİDEN DOĞDUK. 449 okunma 17 Nis 2012

NAMAZINI VAKTİNDE KIL..İSMİN “CEHENNEMLİKLER” ARASINDA GEÇMESİN 541 okunma 13 Nis 2012

EMEKLİLİĞE MEYDAN OKUYAN NECMETTİN NURSAÇAN HOCAYLA 1340 okunma 30 Mar 2012

“ÖLDÜRMENİN MAHREM TARİHİ” RAHİMİYET 825 okunma 08 Mar 2012

DEĞİŞEMEZSENİZ MİLLET DEĞİŞTİRİR. MİLLETE KARŞI DURULMAZ 593 okunma 02 Mar 2012

MÜFTÜ LÜTFİ ÇETİNKAY İLE ZİYARETLERİN ŞAHI UMRE ZİYARETİ SOHBETİ 646 okunma 26 Şub 2012

VARSILLARIN MEKANINA YAPILAN SİTE İÇİ CAMİLER. FAKİR MÜSLÜMANLARIN CEMAATİ AYRIŞMASI 653 okunma 12 Şub 2012

MAHBUB’ÜL AŞIKİN’DE HZ. PEYGAMBER (s.a.v.) AŞKI 888 okunma 03 Şub 2012

TOKTAMIŞ ATEŞ “ZOR GİRERSE DEMOKRASİ KALMAZ” 648 okunma 31 Oca 2012

TEFSİRDE ANLAM ÇATIŞMASI (MÜŞKİLܒL KUR’AN) MESELESİ 1088 okunma 27 Oca 2012

HZ. EBUBEKİR İLE İMAMI AZAM EFENDİMİZİN SABRI İSMET BERKAN’IN YAZISI 1253 okunma 23 Oca 2012

AYDIN KALKAN VE DOÇ.DR.OSMAN CAN’I DİNLERKEN.EĞİTİM BİR SEN GECESİ 715 okunma 17 Oca 2012

TEFSİRDE VAHİY, VAHYİ ĞAYRİ METLÜV İLE ANLAŞILABİLİR.. 1210 okunma 01 Oca 2012

Pİ ANALİTİK DERSHANESİ İLE YEŞİLAYIN GECESİNDEN NOTLAR 1024 okunma 19 Ara 2011

PKK DEPREM YAPABİLİR.. 835 okunma 09 Ara 2011

“ÖCALAN VE KÜRT ERGENEKONU”KİTABI.Ş.TAYYAR 997 okunma 30 Kas 2011

MÜSİAD’IN “GENÇLERİN DEĞİŞİMDEKİ RÖLܔKONFERANSI..NOTLAR 934 okunma 21 Kas 2011

POSTMODERNİZMDE DİNE VE DİNDARA YER YOKTUR 737 okunma 18 Kas 2011

DEPREM BAHANE “KENTSEL DÖNÜŞÜM”DALAVERESİYLE VURGUN İÇİN AĞIZLARIN SUYU AKMASI ŞAHANE 1057 okunma 11 Kas 2011

BABANZADE AHMET NAİM EFENDİ: “IRKÇILIK CAHİLİYE DAVASIDIR” 1475 okunma 25 Eki 2011

MUSTAFA ÖZEL’İN “AMERİKAN YÜZYILININ SONU”KİTABINDAN, DIŞ POLİTİKA YAZARI MUSTAFA ÖZCANIN KAYSERİ KO 1230 okunma 12 Eki 2011

ALLAH OLAN KIRBAÇLANABİLİR Mİ? 675 okunma 04 Eki 2011

PEYGAMBERİ sav DİNLEMEZSEK MEMLEKETİ KAN GÖLÜNE ÇEVİRİRİZ. 1171 okunma 23 Eyl 2011

İSLAMİ SİTELER DE ÇETLEŞME İLE BAŞLAYAN SOHBETLER ÇİFTLEŞME GEYİKLERİNE DÖNÜŞÜRSE … 2300 okunma 22 Eyl 2011

ORUÇ BİTER VERİLEN NİMETE ŞÜKÜR VE ALLAH cc A KULLUK DEVAM EDER 990 okunma 07 Eyl 2011

KADİR GECESİ VE YAPMAMIZ GEREKENLER 803 okunma 26 Ağu 2011

BİR KERİZ FENERİ HİKAYESİ..FİTRENİ VER ORUCUN TAMAM OLSUN…7.5 LİRA 1705 okunma 22 Ağu 2011

İNSANIN BAŞINA NE GELİRSE KENDİNİ TUTAMAMAKTAN GELİYOR 1155 okunma 08 Ağu 2011

HZ. PEYGAMBERİN AZ GELİRLİLERLE ADAB I MUAŞERETİ... 1180 okunma 08 Ağu 2011

MEMLEKETİ 25 SENTE MUHTAÇ ETME HIYANETİNİN TÜRKÇE/KÜRTÇE'Sİ 396772 okunma 26 Tem 2011

İBN-İ A’RABİ’DE SEVMENİN-SEVİLMENİN KRİTERİ… ONA PEYGAMBERİ ÖĞRETTİ 1538 okunma 15 Tem 2011

ŞEHVET GÖZÜYLE BAKMA ALEME, ŞEVKAT GÖZÜYLE BAK DİYOR VELİ…ÜÇ GÜN ŞA’BAN ORUCU SEVAPTIR 1431 okunma 10 Tem 2011

İŞİNİ YAPMAKTA VE İBADETLERİ İFA DA ERİNME, ERTELEME VE VAZGEÇME (EEV) 1241 okunma 01 Tem 2011

ÇOCUKLARA KUR’AN ÖĞRETMEK İSTİYORSAN ÇOCUKLARI SEVMEYİ ÖĞRENMEN LAZIM HOCAM 1335 okunma 27 Haz 2011

HAYDİN ÇOCUKLAR KUR AN A CAMİYE 894 okunma 21 Haz 2011

SEÇİM BİTİNCE ZAM MI YAĞACAK… MHP KASET HESAPLAŞMASI KANLI MI OLACAK KANSIZ MI?…CHP NİN DİN FOBİSİ 1494 okunma 10 Haz 2011

KILIÇDAROĞLU GELİRKEN,ASKİ den İSKİYE, BAYKALDAN MHP DEKİ KASET SKANDALLARINA FIKRALI YAKLAŞIM 932 okunma 07 Haz 2011

KILIÇDAROĞLU GELİRKEN,ASKİ den İSKİYE, BAYKALDAN MHP DEKİ KASET SKANDALLARINA FIKRALI YAKLAŞIM 649 okunma 05 Haz 2011

ZİYA ÖZEL’DEN GÜNÜMÜZ “AKTAR TABABETİNE ,MEDYA TIBBI VE İNTERNET TIBBI HALKIMIZI ZEHİRLİYOR MU? 1862 okunma 27 May 2011

KASTAMONU KAOS PLANI VE ARAP ASILLI AZERİYLE EVLİ EL KAİDECİNİN PARADİGMASINA YORUM 1201 okunma 09 May 2011

MUSTAFA ERASLAN, SEYFULLAH KAPLAN, HACI ALİ ÇAKICI VE LEYUZA KARACALAR ADAY YAPILMADI.... 2013 okunma 04 May 2011

Prof. Dr. CEVAD AKŞİT’LE “RESULULLAH’IN AYNASINDAN” KENDİMİZE BAKMAK DENEMESİ 1806 okunma 14 Nis 2011

YAŞLI ANADAN 4 OĞLUNA MEKTUP ! 2341 okunma 08 Nis 2011

KÜÇÜK MİLLET MECLİSİNDE BÜYÜK TARTIŞMA , M. BARANSU İLE LİBYA MESELESİ 1199 okunma 06 Nis 2011

SİZ HALA KUR’AN’A AÇILAMAYANLARDAN MISINIZ? 754 okunma 04 Nis 2011

SAHASINDA İDÖL BİR BAŞKAN HACI ALİ KİLCİ VE DÜZENLEDİĞİ GİŞİMCİLİK, 1549 okunma 28 Mar 2011

HAYAT VE HAYATIN İMKANLARI HAZIR SUNULMUŞSA HAMDEDEREK YAŞAMAK GEREKMEZ Mİ? 635 okunma 25 Mar 2011

HALKLAR UYANDI.. BİRİKEN GAZ PATLADI… 1392 okunma 20 Mar 2011

“CEHENNEM TOPÇU”YORGUN SAVAŞÇI YÜZBAŞI CEMİL’DEN, BALYOZCU, 2718 okunma 14 Mar 2011

YAŞAR ALPTEKİN’DEN THEATRAL “AKAİD”DERSİ… KAYSERİ SENİNLE GURUR DUYUYOR BÜYÜKŞEHİR “VAROL. 1524 okunma 10 Mar 2011

AKİF BEKİ’NİN “İNDÜS VADİSİ İNCİLERİ” 1520 okunma 07 Mar 2011

“HARUT ile MARUT KISSASI”… KUR’AN’IMIZ SİHİR ve SİHİRBAZLIK KONUSUNDA İKAZ EDİYOR 2038 okunma 03 Mar 2011

EY MÜMİN! SIRATI MÜSTAKİMİ BUL VE İSTİKAMETTEN ŞAŞMA.AŞIRI GİTME.. 1401 okunma 25 Şub 2011

SİSTEMİ KARTON OLANLARIN KURUMLARI DA KARTON OLACAKTIR. ŞEHİTCENAZESİ GELMEDİĞİNE ÜZÜLENLER... 766 okunma 20 Şub 2011

İSLAMDA İNSAN HAKLARI. İNSAN HAKLARININ KISA TARİHİ Necla Aydın-İlahiyatçı/Arapça öğretmeni 551156 okunma 17 Şub 2011

BİR ZAMANLAR BEN DE HÜSNܒYDÜM. YAŞASIN! TAHRİR, 1101 okunma 14 Şub 2011

TARİHTE RİC’AT DOKTRİNLERİ, İSLAMIN MEHDİSİ KİMDİR? ---2 1442 okunma 11 Şub 2011

BÜTÜN DİRENİŞLER IRAK TESKERESİ REDDOLUNDUĞU GÜN START ALMIŞ, 816 okunma 07 Şub 2011

NEZAKET ALÇAK GÖNÜLLÜLÜKTÜR 1455 okunma 04 Şub 2011

TARİH BOYU “RİCAT”DOKTRİNLERİNLERİ İLE İSLAMIN MEHDİSİ ve MÜCEDDİDLER –1 1107 okunma 28 Oca 2011

KABAĞIN SAHİBİ VARDA, HAYAT HAREKET VE NAS SAHİPSİZ Mİ? 1175 okunma 24 Oca 2011

NUR SERTER, TANSEL ÇÖLAŞAN ve ULUÇ GÜRKAN vd. ORKESTRASI ALIŞILMIŞ MAKAMLAR..HEDEF 2011 SEÇİMLERİ… 2928 okunma 17 Oca 2011

HEDİYEYİ ALIP GETİRENE TEŞEKKÜR EDİP HEDİYEYİ YOLLAYANI MERAK ETMEMEK OLUR MU? 724 okunma 13 Oca 2011

TARİKATIN TİYATRO İLE ESTETİK KAZANMASI …. 4231 okunma 22 Ara 2010

HAKAN ALBAYRAK KAYSERİ’Yİ SALLADI 1352 okunma 12 Ara 2010

DAVUDOĞLUNUN “STRATEJİK DERİNLİK” KİTABINA İKİ MÜSLİM DEHA… 888 okunma 07 Ara 2010

DARBE MAĞDURLARI KONFERANSI 1020 okunma 24 Kas 2010

DİNDE TARİHTE VE MİTOLOJİDE NİFAKA DAİR 1319 okunma 31 Eki 2010

"TENBİHÜL GAFİLİN”DEN:”İYİLİĞİN KARŞILIĞI OLAN KÖTÜLÜKLER" 3175 okunma 28 Eyl 2010

İLLA İSLAM İLLA İSLAM …ACİL… TÜM İNSANLIK İÇİN… 1326 okunma 16 Eyl 2010

ÖRNEK İMAM ZAFER İLYAS’TAN BİR YAZI..HOLLANDA’DA BİR HÖBEKLİ ABİDİN AMCA ve KARADENİZLİLER 2017 okunma 06 Eyl 2010

ARAPÇA BİLMEYENLER DE ANLIYOR KUR AN’I 1503 okunma 26 Ağu 2010

NECİP FAZIL’IN “ TASAVVUF BAHÇELERİ”İLE GAZALİ’NİN “ SUFİ HİKAYELERİ”NE KISA TEMAS 2055 okunma 17 Ağu 2010

HZ.PEYGAMBER SAV ‘İN RAMAZAN HUTBESİ 1360 okunma 12 Ağu 2010

MİLLİ İRADE KORKUSU MEMLEKETİ KAN GÖLÜNE ÇEVİRTTİRİYOR.. PSİKOLOJİK KORKU DUVARI DELİNECEKTİR 855 okunma 02 Ağu 2010

BERAT KANDİLİ VE DEĞERLENDİRMENİN ÖNEMİ 811 okunma 27 Tem 2010

NOTLAR VE DÜŞÜNCELER..3 1084 okunma 14 Tem 2010

İKİ KALAS BİRAZ DA HEVESLE TERÖRE KARŞI OLUNMUYOR. SİYASET SE HİÇ OLMUYOR SAYIN BAHÇELİ 1052 okunma 29 Haz 2010

DÜŞÜNCELER VE NOTLAR --2 890 okunma 18 Haz 2010

BEYNELMİLEL YAHUDİLİĞİN TARİHİ DİNSEL KÖKLERİ İLE KATLİAMLARINA KISA BİR TEMAS 1209 okunma 09 Haz 2010

BEYNELMİLEL YAHUDİLİĞİN TARİHİ DİNSEL KÖKLERİ İLE KATLİAMLARINA KISA BİR TEMAS 1660 okunma 09 Haz 2010

BARIŞ ALLAH IN CC EMRİ VE ACİL ZORUNLULUKTUR. 1016 okunma 21 May 2010

DÜŞÜNCELER VE NOTLAR 1 1207 okunma 11 May 2010

İLİM YAYMA CEMİYETİNİN HİZMETLERİ BAĞLAMINDA PROF.DR. M. ZEKİ DUMAN DAN “TEFSİRİN İLKELERİ”DERSİ 2877 okunma 19 Nis 2010

ALLAH’IN MUCİZESİ MUHTEŞEM OSMANLI 3972 okunma 15 Mar 2010

"İŞİ"Nİ NE KADAR TAMAM YAPYORSAN O KADAR HUZURLUSUN 1050 okunma 03 Mar 2010

BİR DREYFUS’LA CEMİL MERİÇ AYARINDA AYDIN YETİŞTİRMEYEN MEMLEKETTE 1636 okunma 18 Şub 2010

NATO TÜRKÇÜLER, KÜRTÇÜLER, HALKÇI VE SÖZDE CUMHURİYETÇİLER, 955 okunma 09 Şub 2010

RENK RENK İNSANLARI 1717 okunma 29 Oca 2010

GURBETTE ELİF TV İZLEME ZEVKİ, İLİM YAYMA CEMİYETİ VE BAYAN MÜFTÜNÜN "KADIN MESELESİ"NE TEMASI 2692 okunma 26 Oca 2010

EURO TÜRKLER SENİNLE GURUR DUYUYOR, Ş. ŞAMİL TAYYAR 'CEZAN!!! MÜBAREK OLSUN' 1178 okunma 28 Ara 2009

BEYAZ İNGİLİZLER NEYİ ÖLDÜRMEK İSTEDİLER MISIRDA 1003 okunma 21 Ara 2009

HAYATİ BAŞOL, AŞIK ŞEVKİ ERDOĞAN VE ARIKAN'IN ÇİFTLİĞİYLE CANNESTE'Kİ AKDAĞ MADENİ 1155 okunma 16 Ara 2009

HAYATİ BAŞOL, AŞIK ŞEVKİ ERDOĞAN VE ARIKAN’IN ÇİFTLİĞİYLE CANNESTE’Kİ AKDAĞ MADENİ 1884 okunma 14 Ara 2009

SAĞOL VAROL (KİMDER) ALİ ŞAHAN 3176 okunma 24 Tem 2009

BİZ İMANIMIZIN GEREĞİNİ YAPMAYA ÇALIŞALIM GERİSİNİ RABBİM TAKDİR EDER 1150 okunma 15 Tem 2009

"BAYRAM"LAŞALIM... 1322 okunma 10 Tem 2009

BÖLGE(SEL)/ GÖLGE(SEL) GÜÇ TEMRİNLERİ ? 1110630 okunma 06 Tem 2009

“MALAKA DEMOKRASİDEN” ALIR MISINIZ? 1272 okunma 30 Haz 2009

PROF. DR. M. ZEKİ DUMAN FARKIYLA “KUR’AN ZİYAFETİ” 3217 okunma 21 Haz 2009

VATAN SEVMEK/ SAVUNMAK BUYSA, HIYANETİ NASIL? 1392813 okunma 15 Haz 2009

VOTKA NATAŞA AKRABALIĞINDAN KÜLTÜR VE DİN KARDEŞLİĞİNİN ZİRVESİNE 1454 okunma 09 Haz 2009

SAHİH BİLGİYLE BESLENEN ZİKİR. YAPILAN KÖTÜLÜĞÜ UNUTABİLME ERDEMİ 2591 okunma 05 Haz 2009

KRİZ YAZIMI GÖRMEMEZLİKTEN GELEN KOLTUK VE KONFOR MÜCAHİDLERİ BAĞLAMINDA EŞEK ALİNASYONLARI 1669 okunma 29 May 2009

PAŞA YAPAN NEYDİ, ZEKİ MÜREN'E NİÇİN 'PAŞA'DENİYORDU 4443 okunma 26 May 2009

"DOSTOYEVSKİ"NİN NOSTALJİSİ ŞEHİR İLE DAVA ADAMI AHMET TAŞ’SIZ MEYDANLARIN BURUKLUĞU 1210 okunma 22 May 2009

MÜFTÜLER VE İMAMLAR, İKTİDAR VE HUHALİFİYLE 1223 okunma 19 May 2009

BİR KARADENİZ BİLGESİ PROF. DR. CELAL KIRCA İLE KUR’AN DA VE ANLATIMDA KISSALARIN ÖNEMİ ÜZERİNE 2812 okunma 15 May 2009

İSLAMİ KIYAFETİ YA DA OKULUNU UNUT 1444 okunma 12 May 2009

SAVAŞTA BASTIĞI YERİ TİTRETEN, BARIŞTA OTURDUĞU YERİ GÜL BAHÇESİNE ÇEVİREN YİĞİT 1366 okunma 08 May 2009

TARİH IRMAĞI KABARDI. 2000’Lİ YILLAR MEÇHÜLE GEBE 1145 okunma 05 May 2009

YÜREĞİN KIVIŞLIYORSA BİRŞEYLER HİSSEDİYORSAN HALA İNSANSIN 1277 okunma 01 May 2009

TEK İSTEĞİ "İSTEMEZÜK"OLAN KORKAKLARIN MANTIK VE AHLAKİ ARKAPLANI 1194 okunma 27 Nis 2009

VAROLUŞUMUZU HİSSETTİK TEŞEKKÜRLER 1466 okunma 24 Nis 2009

MÜRİD, MÜRŞİD KS KISSALARI… YA DA KENDİ NEFSİNİ OKUMAK 2943 okunma 17 Nis 2009

ÖLMEN İÇİN, ‘ANADOLU NUN SAF ÇOCUĞU’OLMAK KAFİ.UĞUR, MUHSİN SAĞCI SOLCU FARKETMEZ; 1852 okunma 10 Nis 2009

AYŞE ARMAN’IN MAHALLELER ARASINA EKMEYE ÇALIŞTIĞI DİKEN TOHUMLARINA HZ. MEVLANA TERAPİSİ 1111 okunma 08 Nis 2009

AYŞE ARMAN’IN MAHALLELER ARASINA 2079 okunma 08 Nis 2009

KITA DUR! DARBECİ MEDYA PARTİSİ DİNE VE DİNDARA "BÜYÜK TAARRUZ"A MARŞ MARŞ 1675 okunma 06 Nis 2009

1 NİSAN GAVUR ŞAKASI MI? 1510 okunma 01 Nis 2009

TARİH TESADÜFLERDEN Mİ İBARETTİR? 1719 okunma 30 Mar 2009

PUŞTLARLA İŞ TUTANIN AKİBETİ HAYATTA VE SANDIKTA TUŞ OLMAKTIR 1449 okunma 27 Mar 2009

ŞEHRİMİZDE ŞİİR/SANAT; HÜSEYİN TÜRKMEN SERGÜL VURAL VE DİĞERLERİ 1016085 okunma 23 Mar 2009

"EVRENDE YALNIZ MEVTALARIN SORUNU YOKTUR" 1157 okunma 20 Mar 2009

ŞEYTAN CAHİLLERİ, ONLAR DA ONU SEVER! 1431 okunma 17 Mar 2009

MUHAMMED İKBAL’DEN İNEN İSLAM İCAD EDİLEN İSLAM AYIRIMI 1876 okunma 12 Mar 2009

Bu hırsızlık olayına şeytan bile şaşırıyor. 1256 okunma 09 Mar 2009

HERKES ŞİDDETE “AUT”DERSE HUZUR "İN"OLUR AİLEMİZDE 1277 okunma 06 Mar 2009

BANİSİ, ÖZHASEKİYLE ŞAHLANDI MEYDAN, 1 MART SABAHI 1540 okunma 03 Mar 2009

PROJEKTÖRÜ BİRAZDA KENDİMİZE TUTABİLSEK 1226 okunma 27 Şub 2009

BİR 1953 FİLİSTİN YAZISI VE KANAYAN YARAMIZ FİLİSTİN KONFERANSI 1567 okunma 24 Şub 2009

AŞAĞILIKLARLA YARIŞMAK YILANLA BİR YATAKTA YATMAKTIR 1277 okunma 20 Şub 2009

HAYAT DİKKAT ETMEKTEN İBARETTİR 1182 okunma 17 Şub 2009

AHLAK “BAL TUTUP PARMAĞINI YALAMAMAK”TIR 1340 okunma 13 Şub 2009

ARGO KONUŞAN YAZANLARIN KAMUOYUNDA NE KADAR HÜKMÜ OLUR 1460 okunma 10 Şub 2009

DİL SUSUP, ORGANLAR KONUŞACAK GÜNÜ DÜŞÜN! 1210 okunma 08 Şub 2009

ERGENEKON BİTTİ "YOLUK TAVUK"İKRAM EDELİM 1852 okunma 02 Şub 2009

ATEŞPERESTİ İMANA ERDİREN SAMİMİ DUA! 2215 okunma 30 Oca 2009

KONSERCİ DEĞİL İLBER ORTAYLI , TAYFUN TALİPOĞLU GİBİ KONFERANSÇILAR GETİREN REİSLER SEÇELİM2 1995 okunma 27 Oca 2009

ASİLZADE KIZLAR AHIR HİZMETİNİ, ÜNİVERSİTE TALEBELERİ EN KABA VAZİFELERİ NİÇİN İFA ETTİLER 1844 okunma 23 Oca 2009

MOLLA CAMİ HZ’LERİNDE HİLECİ FARE, AHMAK EŞŞEK VE CİNSİYETİ İNSANİYE 3309 okunma 19 Oca 2009

GEÇMİŞ DEĞERLERİ TANI Kİ GELECEĞİN OLSUN:”KÜLEKCİZADE HACI ALİ EFENDİ HOCA ks (1864—1944) 2051 okunma 16 Oca 2009

9 OCAK 2009, O GÜN,KAYSERİ’NİN GAZZE’LEŞTİĞİ GÜNDÜ. YER GÖK İNLEDİ. DUALARLA VE ÖFKEYLE. 1522 okunma 12 Oca 2009

NE OLMAK İSTERSEN İSTE AMA ÖNCE BU HADİSİ ŞERİFİ 10 KEZ OKUYARAK GÜZEL PEYGAMBERİNİ ANLA!ıÜ 1893 okunma 09 Oca 2009

”ULANÖKÜZANADOLU LU”LAR,DİYENLERLE,GAZZEDE VAHŞET YAPANLARI BERABER OKUMALI 1482 okunma 04 Oca 2009

ZEKİ AMA GÖNÜL GÖZÜ KÖRLERİN MEKANI ŞEHİR VE DİNDARLIK” 1435 okunma 02 Oca 2009

3 SSS KURALI... 1340 okunma 29 Ara 2008

KENDİNİ, VAZGEÇİLMEZ SANANLARLA DOLU MEKAN,"KABİR" 3813 okunma 25 Ara 2008

ADAM "OLMAK YA DA OLMAMAK"İRADE SİZİN! 1007 okunma 23 Ara 2008

DEDİKLERİMİ YAPMAK ZORUNDASINIZ, BOŞA KÜREK ÇEKMEK İSTEMİYORSANIZ 1360 okunma 18 Ara 2008

KAYITDIŞI BÜYÜKLERİ"ÇİZEREK”AMMA NASIL YOLA GETİRDİ! 1162 okunma 14 Ara 2008

ÖLÜME, İSYAN DEĞİL, BİLEREK, İNANARAK TESLİM! 2379 okunma 03 Ara 2008

PARA VE GÜNAH BABALARI? 1380 okunma 27 Kas 2008

MÜREKKEP CAHİL OLMAK İSTEMİYORSAN EĞER ! 1172 okunma 25 Kas 2008

ANNE,BABALAR UNUTMAZ! 1168 okunma 20 Kas 2008

"MAHALLENİZDE KÖTÜ ŞEY OLUYOR”DEDİKLERİNDE “NEME LAZIM” DEDİK ZİLZAL"İ EVİMİZDE BULDUK! 1573 okunma 17 Kas 2008

YANILDIM, TANRI VARMIŞ DİYEN ÜNLÜ ATEİST ANTONY FLEW'E ALKIŞ 2905 okunma 13 Kas 2008

"VASHİNGTON PORTAKALLARI" YAS TUTAR MI? ASLA,HAYIR! 1872 okunma 10 Kas 2008

DÜNYAYA SARILAN, ALLAH'A DARILAN OLMA 1068 okunma 07 Kas 2008

Çocuklarınız yakanıza yapışacak! Niçin Kur'an öğretmedin diyecek 957 okunma 07 Kas 2008

ANKARADA 8 İSTANBULDA 9 ÇOCUĞA TECAVÜZ EDEN LAİK—SENFONİK TENÖR HÜSEYİN"ÜZMEZ"İ DÖVER 1991 okunma 03 Kas 2008

BİLGENİN SÖZÜNÜ KUŞAĞINA YAZDI? 1371 okunma 31 Eki 2008

POSTMODERN DERVİŞ: YAŞAR ALPTEKİN 1931 okunma 28 Eki 2008

RUHUSSALAT AYNULHAYAT'TAN 1612 okunma 26 Eki 2008

AKRABANIN AKRABAYA ETTİĞİNİ AKREP YAPMAZ MI? 1439 okunma 20 Eki 2008

ÖVGÜYE ALDANIP YOLDAN ÇIKAN PEK ÇOK KİŞİ VARDIR! 1313 okunma 17 Eki 2008

"SABAH ŞEKERLERİ" ZIVANADAN ÇIKTI 1018 okunma 14 Eki 2008

"SABAH ŞEKERLERİ" ZIVANADAN ÇIKTI 1467 okunma 14 Eki 2008

CİHADI SALT SİLAHLI MÜCADELE ŞEKLİNDE ALGILAMAK, KUR'AN'IN CAHİLİ OLMAKTIR! 1333 okunma 09 Eki 2008

DANTE’NİN "İLAHİ ZIRVALARI" ÜZERİNE 2155 okunma 06 Eki 2008

ÜRYANLIK PARA ETMEYİNCE TESETTÜRE GİRME, İŞ BULUNCA AÇILMA, İŞSİZ KALINCA TESETTÜR VS… 2277 okunma 03 Eki 2008

Alman istihbaratı ve içimizdeki Almanlar hep bunu yapıyor 1824 okunma 25 Eyl 2008

EUZUBİLLAHİ MİNEŞŞEYTANİRRACİYMİN SIRRI 4438 okunma 24 Eyl 2008

ŞEHVET-İFFET 1351 okunma 23 Eyl 2008

ARTIK KADİR GECESİ “ATMOSFERİNE” GİRİLMİŞTİR 1204 okunma 22 Eyl 2008

EN AZ 6 YTL OLAN"FITIR SADAKASI" 1297 okunma 19 Eyl 2008

GIYBET, İFTİRA VE ALAY 1890 okunma 18 Eyl 2008

HAKİKAT ORUCU 1641 okunma 16 Eyl 2008

SALAVATI ŞERİFE; "ALLAH CC İLE KUL, HZ. PEYGAMBERLE ÜMMETİ ARASINDAKİ AŞK" 2202 okunma 15 Eyl 2008

AZ BİR TEVAZU YETTİ 1069 okunma 14 Eyl 2008

ORUÇTA SIHHAT—TAKAT 1446 okunma 10 Eyl 2008

Halkımızın şaşmaz vicdanı ve feraseti var 1545 okunma 07 Eyl 2008

NEFS 1259 okunma 05 Eyl 2008

NUR 1228 okunma 05 Eyl 2008

DUALAR NİÇİN KABUL OLMAZ ! BİR DÜŞÜNELİM Mİ? 1263 okunma 03 Eyl 2008

YA RABBİ! BEN PİŞMANIM. KEŞKE YAPMASAYDIM DE VE BAŞLA… 2568 okunma 01 Eyl 2008

PROPAGANDA HAKKI TAVSİYE YÖNTEMİ DEĞİL 1343 okunma 24 Ağu 2008

İNSANLIK HUZURU “AŞKIN-İlahi- OLANDA ARIYOR 1533 okunma 19 Ağu 2008

PLATON'DA TANRI VE NİMETLERİ İLE İLGİLİ FELSEFİ YORUMLAR 2831 okunma 10 Ağu 2008

Ömer Lütfi Mete Küresel sermayenin"Erdoğan Operasyonu"nu yorumluyor 1774 okunma 31 Tem 2008

"Erdoğan Operasyonu"nun perde arkası 1003 okunma 30 Tem 2008

"Kur'an-ı İdrak" ettiğinin kadar hizmetkarısın 1055 okunma 06 Haz 2008

Değişim ilahi kanundur 1200 okunma 07 Nis 2008

Erciyesin Starlarında heyecan zirvede 1524 okunma 06 Nis 2008

Volltair'in sadık ile "dövülen babil"li kadını" 1739 okunma 07 Oca 2008

Üstünüzde oturan ailenin, ne yediğini biliyor musunuz? 1156 okunma belirtilmemiş

Çocukları medyaya "başı boş" terketmeyelim 1036 okunma belirtilmemiş

Aptallık cezasız kalmaz 1411 okunma belirtilmemiş

Namazımız eksik olmasın rükünleri tam yapalım 1579 okunma belirtilmemiş

Etik muhalefet için fazla lafa aforizma 1124 okunma belirtilmemiş

Altaylı'nın halkı Atatürk'le korkutma illüzyonu 1695 okunma belirtilmemiş

Özürsüz Camiye gitmeyi ve cemaate katılmayı terk etmemeli 1343 okunma belirtilmemiş

Rengin senfoniyle tarifi 1420 okunma belirtilmemiş

Hamyobazlık ve kaba softalıktan hazer et, cemaate vekarla katıl 1176 okunma belirtilmemiş

Bir sanat fenomeni. 1368 okunma belirtilmemiş

Ben yiyeyim başkası yemesin ideolojisi malthusçuluk 1383 okunma belirtilmemiş

Hayat mektep, evren kitap ise... 959 okunma belirtilmemiş

Müslüman kimliği aşındırma çabalarının menşei 1067 okunma belirtilmemiş

 
  PAYLAŞ: Google  |    Facebook  |    Twitter  |    Digg  |    Del.icio.us
 
           
 
 
Toplam ( 0 ) adet yorum yapılmıştır  
Bu yazıya ilk yorumu yapmak için tıklayınız
 
Erdinç Teğmen Faruk AYDEMİR
Erkinbeğ UYGURTÜRK Mehmet Ayman
Ramazan Bayraktar İnanç Kızılyazı
Ali Özkanlı Rıza Bozdağ
Osman Gerçek İhsan Görücü
Süleyman Yaşar Cengiz TAŞTAN
Yasin Efe Alkan Dr.Mustafa Işık
Büşra Yel Ahmet Taş
Nihat Kaşıkçı Mustafa Delice
Mevlüt Güllü Muallim Ayhan
Hacı Yakışıklı Sergül Vural
Esra Yıldırım Hülya Şahin Uğur
Fatih Pala Erkam Cengil
Emine Ateş Fatih Zeyrek
 
Kayseri Gündem Gazetesi      BİZE YAZIN | ANASAYFAM YAP | SIK KULLANILANLARA EKLE | KÜNYE | GAZETE MANŞETLERİ

Sahabiye Mah. Ahmet Paşa Cd. Sunullah Bey Apt.Kat: 4 No: 10 KAYSERİ
Tel : (0352) 222 32 64 - 232 11 98
Telefax : 222 19 29


Abdullah Gül
Mehmet Özhaseki
Kayseri
Kayseri Haber
Kayseri Haberleri
Kayseri Gündem
Kayseri Büyükşehir Belediyesi
Kayseri Valiliği
Kayseri Milletvekilleri
Erciyes
Tekir Yaylası
Kayseri Meydan
Kayseray
Sultan Sazlığı
Kapuzbaşı Şelaleri
Yamula Barajı
Kayseri Kalesi
Kapalı Çarşı
Pastırma
Kayseri Mantısı
Kayseri Sucuk
Kayseri Yemekleri
Kayseri Özel Hastaneler
Erciyes Üniversitesi
Melikşah Üniversitesi
Kayseri Emniyet
Kayseri Asayiş
Kayseri Milletvekilleri
Sadık Yakut
Taner Yıldız
Mustafa Elitaş
Yaşar Karayel
Ahmet Öksüzkaya
Sabahattin Çakmakoğlu
Mehmet Şevki Kulkuloğlu
Mahmut Cabat
Süleyman Korkmaz
Enver Özdemir